Firma Fairo została założona z myślą o zapewnianiu profesjonalnej, kompleksowej usługi dotyczącej szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej obiektów mieszkalnych, handlowych, biurowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, edukacji zbiorowej i wielu innych rodzajów. Klientom indywidualnym i biznesowym proponujemy dogodne warunki współpracy, a oferta naszej firmy jest elastyczna tak, by pakiet usług mógł być indywidualnie dostosowywany do aktualnych potrzeb.

Oszczędzanie na bezpieczeństwie po prostu się nie opłaca. Już dziś skontaktuj się z nami i nie zaprzątaj sobie głowy ryzykiem wystąpienia pożaru.

Czym jest ochrona przeciwpożarowa?

Ochrona przeciwpożarowa to działania zapobiegania i zwalczanie pożarów. Według ustawy o ochronie przeciwpożarowej polega ona na realizacji przedsięwzięć, których celem jest ochrona życia, zdrowia i mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową albo innym miejscowym zagrożeniem. Działania realizujące założenia ochrony ppoż. to m.in.:

 • zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów, klęsk żywiołowych oraz miejscowych zagrożeń;
 • zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia;
 • prowadzenie działań ratowniczych.

Ochrona ppoż. Warszawa – oferta

Fairo – firma ppoż. z Warszawy proponuje zarówno czynne, jak i bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe.

 1. Czynne zabezpieczenia ppoż. to wszelkiego rodzaju sterowane systemy (włączające się automatycznie po zaistnieniu pożaru); czujki i alarmy umożliwiające wykrycie płomieni, dymu i ciepła; tryskacze i kurtyny wodne oraz systemy chroniące przed rozprzestrzenianiem się ognia.
 2. Bierne zabezpieczenia ppoż. wpływają na rozwój pożaru, powodując jego opóźnianie.

Nasza oferta to:

Z nami zabezpieczysz każdy obiekt bez względu na jego przeznaczenie, rozmiar czy lokalizację, ochrona przeciwpożarowa to nasz priorytet.

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe – co to jest?

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe (zabezpieczenia pasywne) to wszelkiego typu elementy, których zadaniem jest ochrona budynku przed pożarem bez sterowania i czynnego udziału człowieka. Mają one za zadanie przeciwstawić się pożarowi oraz opóźnić rozprzestrzenianie się ognia na elementy konstrukcyjne obiektu (stropy, ściany, podłogi, sufity, stolarka okienna i drzwiowa, kanały wentylacyjne itp.) oraz wyposażenie ruchome pomieszczeń (np. meble). Zadaniem zabezpieczeń pasywnych jest ochrona przed pożarem i opóźnienie rozprzestrzeniania się ognia, ciepła oraz dymu, co daje czas  ratownikom (straży pożarnej) na prawidłowe zareagowanie w sytuacji zagrożenia.

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe – rodzaje

Do biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych zalicza się:

 • systemy wentylacyjne i przeciwpożarowe,
 • drzwi przeciwpożarowe
 • ognioodporne ścianki,
 • systemy detekcji dymu i pożaru,
 • oznakowania,
 • systemy przeciwpożarowe.

Do grupy tej należy również sama konstrukcja budynku charakteryzująca się wysoką klasą odporności ogniowej.

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe Warszawa – kontrole

Firma Fairo wykonuje kompleksowe kontrole biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w Warszawie. Regularna kontrola i konserwacja zapewniają bezpieczeństwo. Kontrol dokonujemy m.in.

 • w obiektach biurowych,
 • użyteczności publicznej (hotele, szpitale, urzędy, sklepy, szkoły) oraz
 • obiektach przemysłowych (magazyny, hale produkcyjne).

Ochrona przeciwpożarowa Warszawa – dlaczego Fairo?

Jako jeden z liderów branży w regionie, oferujemy kompleksowe usługi, zapewniające pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe Twojego obiektu. Obszar działanie to Warszawa i okolice. Naszym celem jest uświadamianie personelu oraz przygotowywanie budynków i innych obiektów na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się ognia. Zaufaj nam! Powierz Fairo bezpieczeństwo pożarowe Twojej firmy i śpij spokojnie.

Ochrona przeciwpożarowa Warszawa
Ochrona przeciwpożarowa Warszawa

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Skontaktuj się
z nami